Viimasel ajal on probleemiks kohalikes omavalitsustes see, et võimul olevad poliitikud kipuvad õppeasutuste elukorraldusse liigselt sekkuma ja isekeskis otsustama kuidas elu käima peaks, nüüd kordub sama ka Harku vallas.
Isamaasse kuuluv vallavanem Erik Sandla on võtnud pähe kohaliku kogukonna soovide vastaselt laiendada Muraste kooli sinna, kuhu see kooli direktori ja hoolekogu arvamuse kohaselt üldse ei sobi. Ei tea, kes sellise mõtte talle pähe istutas, aga nüüd tahab vallavanem ja ebaselgetel alustel kokku pandud 11 liikmeline “juhtrühm”, et tulevane laiendus asuks praegusest koolist 8 kilomeetrise sõidu kaugusel. See aga valmistaks peredele ebamugavusi ning lisaks vajaks laiendamist ja renoveerimist ka ligipääsutee. See on aga problemaatiline, kuna Tilgu tee piirneb ühelt poolt Natura 2000 alaga ja teiselt poolt järsu paekaldaga. Mis tähendab, et kehtivate kaitsepiirangute järgi ei saaksk teed vajalikul määral laiendada ning kui selleks peakski mingi võimalus avanema, oleks see tõenäoliselt ebaotstarbekalt kallis.
Lühidalt öeldes jääb mulje, et vallavanem püüab tekitada olukorda, kus kogukond pannakse fakti ette, et lapsed peavad kooli jõudmiseks läbima hetkel varisemisohtlikku ja puuduliku kandevõimega panga servale ehitatud teed või nõudma uue läbimurde rajamist läbi Muraste looduskaitseala. Muide, vallavanem on juba ka pöördunud nii Keskkonnameti kui ka Keskkonnaministeeriumi poole kehtiva kaitsekorra muutmiseks, et võimaldada uute teede rajamist looduskaitsealale. Kuigi õnneks tuli mõlema pöördumise peale negatiivne vastus, jätkab vallavanem kooli laiendamise prssimist selleks mittesobivasse kohta.
Muraste kooli hoolekogu korraldatud küsitlusele vastasid koguni 97% lapsevanematest, et nad ei toeta kooli laiendamist vallavanema ette pandud viisil. Lapsevanemad on teinud ka ettepaneku rentida mooduleid, millega ruumipuudust leevendada. Kuid seni kuuldu põhjal näib, et seda võimalust pole vallavalitsus reaalselt kaalunud ega analüüsinud. Samas jätkuks ka praeguse koolimaja kõrval piisavalt ruumi vajalikuks juurdeehituseks, kuid vallavanem on võtnud pähe, et Muraste kooli peab nui neljaks laiendama just endisesse 8 kilomeetri kaugusesse piirivalve õppekompleksi.
Mis kannustab üht Isamaa erakonda kuuluvat vallavanemat kõige kiuste sellist ebaratsionaalset lahendust läbi suruma?
Kohaliku rahva seas on liikumas kahtlused, et kas mitte ei püüa vallavanem koolitee ehitamise ettekäändel valmistada head meelt hoopis eraettevõttele, kes maksumaksja rahaga ehitatud tee eest väga tänulik oleks. Ühendustee rajamisest läbi kaitseala lõikaks kasu üks kohalik kinnisvaraarendaja, sest lisaks kaitseala läbimisele, ühendaks rajatav tee ka arendaja kinnistu, kuhu detailplaneeringu järgi on ette nähtud moodustada 30 kinnistuga merevaatega elamupiirkond.
Juhustesse on raske uskuda ja paratamatult jääb mulje, et "isamaaline" vallavanem soovib laste turvalisuse ettekäändel saada Keskkonnaametilt luba, et ehitada maksumaksja rahaga läbi kaitseala kinnisvaraarendajale tee. On ju selge, et ilma ligipääsuta krunt on üsna soodsalt saadud. Kõigi nõuete järgi ehitatud tee aga tõstaks kinnisvara väärtust kordades. Kuigi poliitikute sõnavõttudes kasutatakse kooli laiendamise asukohast rääkides juba kindlat kõneviisi, on selge, et lapsevanemad sellega nõustuda ei kavatse ja jätkavad võitlust oma laste turvalisuse ja elukeskkonna säilimise eest.